Gündem

Konya’da tefecilik operasyonu

Konya'da tefecilik operasyonu

Konya’nın Seydişehir ilçesinde “tefecilik”, “icra ihalelerine fesat karıştırmak” ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” suçlarına karıştıkları öne sürülen 13 şüpheli hakkında Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonrasında belirlenen adreslere sabah saatlerinde operasyon için düğmeye bastı.

13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan baskında 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Öte yandan; suç örgütünün ilçede faiz karşılığında borç verdiği kişilerin gayrimenkullerini, icra müdürlüğünde satışa çıkarıldıktan sonra bu ihalelere girerek haksız kazanç elde ettikleri öğrenildi.

4 RUHSATSIZ TABANCA VE 10 HARD DİSKE EL KONDU

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çek, senet, alacak-verecek ilişkinin gösteren notlar, 4 ruhsatsız tabanca, çok sayıda fişek, 10 hard disk ve şüphelilere ait cep telefonlarına el konuldu.

Gözaltına alınan şüphelilerin buradaki işlemlerinin ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi. Buradaki işlemlerinin ardından şüphelilerin adliyeye sevk edilecek.

Konya da tefecilik operasyonu #1

Konya da tefecilik operasyonu #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu