Gündem

İstanbul’daki iki kız kardeş, yaptıkları karavanla Türkiye’yi keşfediyor

İstanbul'daki iki kız kardeş, yaptıkları karavanla Türkiye'yi keşfediyor

10 yıl önce yaşadıkları İzmir’den iş için İstanbul’a gelen 33 ve 28 yaşlarındaki iki kız kardeş, şehir hayatından sıkıldı.

Sıkılan abla ve kardeş, hayalini kurdukları karavanı 4 ayda tamamlayarak şehir hayatından uzaklaştı.

İnternetten karavan videoları izleyerek tasarladıkları karavanla gezen kız kardeşler, yaz aylarında çıkan yangınlarda da bölgedekilere yardım etti.

“YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA DA KATILDIK”

Yaz aylarında Ege’de çıkan ve uzun süre kontrol altına alınamayan yangın çalışmalarına karavanla katılıp destek verdiklerini de anlatan abla Nurdan, karavanda yangının izleri  olduğunu belirtti.

Karavanlarını satmayı düşünmediklerini belirten abla, “O bizim ilk göz ağrımız. Bizden, ailemizden biri oldu. Normal karavan satın alsaydık onunla sadece ailemizi gezdirip içinde partiler yapıp hevesimizi alabilirdik. Çünkü ruhu olmazdı.  Ama kendi yaptığımız karavanda birçok anımız var. Onunla Güney’e yangın söndürmeye gittik. Yangından kalan hasarlar var. Ya da arkadaşlarımız evlendi. Düğünlerine gittik. Balayı için bizim karavanımızda kaldılar.” dedi.

İstanbul’daki iki kız kardeş, yaptıkları karavanla Türkiye’yi keşfediyor VİDEO

İstanbul daki iki kız kardeş, yaptıkları karavanla Türkiye yi keşfediyor #1

DOĞAYA HASSAS ÜRÜNLERİ TERCİH ETTİK

Karavanın yapım sürecinden bahseden kız kardeş Elif ise karavan yapımı için büyük zaman ve emek harcadıklarını belirtti.

Böyle bir şeyin kısa vakit ayrılarak yapılamayacağını ifade eden Elif, “İlgilenildiğinde karavan kısa sürede bitebilir. Malzeme olarak tüm ürünleri doğal ve doğaya hassas seçmeye özen gösterdik. Ustalardan da yardım aldık” diye konuştu.

“UMARIM BU YAPTIĞIMIZ BAŞKALARINA DA CESARET VERİR”

Kız kardeş, başkalarına da cesaret vermek istediklerini belirterek, “Hayal kurup yaptığımız karavan ile düşüncelere değer kattığımızı düşünüyorum. Umarım bizim bu yaptığımız başkalarına da vesile olur, cesaret verir.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu