Gündem

Erzincan’da tandıra düşen kadın, yaşadıklarını anlattı

Erzincan'da tandıra düşen kadın, yaşadıklarını anlattı

Erzincan’ın Tercan ilçesi Tepebaşı köyünde, 4 çocuk annesi Melek Akar (60), ailesinin haftalık ihtiyacı olan ekmeği pişirmek için tandırı yaktı.

Gün boyu çalışan Akar, son ekmekleri çıkarırken dengesini kaybedip, tandıra düştü.

ELLERİ, BAŞI VE SAÇLARI YANDI

Alevlerin kor olduğu tandırdan kendi kendine çıkabilen Akar, komşuları tarafından Tercan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Elleri, başı ve saçları yanan Akar, buradaki ilk müdahalenin ardından Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edildi.

“O KÖYE ADIM BİLE ATMAM”

Yaşadıklarını anlatan Melek Akar, “Evde kimse yoktu, tektim, ekmek pişirdim. Pişirdiklerimi götürdüm, son ekmeği yaparken farkında bile olmadım, dengemi kaybettim, tandırın içine düştüm. Tandırdan çıkabilmek için çok mücadele ettim. Kendi imkanlarımla çıkmayı başardım. Duyanlar tandırdan çıkabilmiş olmama çok şaşırdı. 40 seneden fazladır ekmek pişiriyorum. Yani acemi değilim ki. Diyeyim ‘Ben acemiydim, onun için düştüm’. Bacağım ağrıyordu. Kendimi tutamadım, ekmeği çıkarana kadar tandıra düştüm. Bundan sonra bırakın ekmek pişirmeyi daha o köye adım bile atmam. Ne gideyim ne de göreyim, vallahi çok üzülüyorum.” diye konuştu.

Erzincan da tandıra düşen kadın, yaşadıklarını anlattı #1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu