Haberler

Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 22 Kasım 2021 Pazartesi | Çılgın Sayısal Loto Sonuç sorgulama ekranı

Çılgın Sayısal Loto çekişinde heyecan dorukta. Şans oyunuseverler Çılgın Sayısal Loto’nun 22 Kasım Pazartesi günkü çekiliş sonucunu öğrenmek istiyorsanız arama yapıyor. Peki Çılgın Sayısal Loto’nun 22 Kasım Pazartesi  günkü çekilişinde kazandıran numaralar hangileri oldu?  İşte Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 22 Kasım 2021 Pazartesi | Çılgın Sayısal Loto Sonuç sorgulama ekranı ve detaylar…

ÇILGIN SAYISAL LOTO SONUÇLARI 22 KASIM 2021 PAZARTESİ

Çılgın Sayısal Loto’nun 22 Kasım Pazartesi günkü çekilişinde kazandıran numaralar:

07 47 48 62 69 83 + 23 (joker) 83 (süperstar)

Çılgın Sayısal Loto’da 6 bilen çıkmadı. Büyük ikramiyenin devrettiği ve 5+1 bilenin olmadığı şans oyununda 5 bilen 3 kişi 128.866,45 TL, 4 bilen 220 kişi 1.757,25 TL, 3 bilen 8 bin 202 kişi 117,80 TL ve 2 bilen 134 bin 557 kişi 10,75 TL kazandı.

Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 22 Kasım 2021 Pazartesi | Çılgın Sayısal Loto Sonuç sorgulama ekranı

Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 22 Kasım 2021 Pazartesi | Çılgın Sayısal Loto Sonuç sorgulama ekranı

ÇILGIN SAYISAL LOTO SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Çılgın sayısal loto sonuç sorgulama ekranı için tıklayınız:

ÇILGIN SAYISAL LOTO SONUÇ SORGULAMA EKRANI

ÇEKİLİŞİ CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

MERAK EDENLER İÇİN

17 KASIM 2021 ÇILGIN SAYISAL LOTO SONUCU

Çılgın Sayısal Loto’nun 17 Kasım Çarşamba günkü çekilişinde kazandıran numaralar:

53 56 61 65 71 81 + 16 (joker) 55 (süperstar)

Çılgın Sayısal Loto’da 6 bilen çıkmadı. 90.475.790,00 TL’lik büyük ikramiyenin devrettiği şans oyununda 5+1 bilen de çıkmadı. 5 bilen 4 kişi 104.859,40 TL, 4 bilen 244 kişi 1.719,00 TL, 3 bilen 8 bin 884 kişi 118,00 TL ve 2 bilen 136 bin 480 kişi 11,50 TL kazandı.

Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 17 Kasım 2021 Çarşamba | Çılgın Sayısal Loto Sonuç sorgulama ekranı

Çılgın Sayısal Loto çekiliş sonuçları 17 Kasım 2021 Çarşamba | Çılgın Sayısal Loto Sonuç sorgulama ekranı

SAYISAL LOTO İSİM Mİ DEĞİŞTİRDİ?

Sayısal Loto’nun adı artık Çılgın Sayısal Loto oldu. Milli Piyango Genel İdaresi aracılığıyla oynatılan sayısal loto oyunları Türkiye Varlık Fonu (TVF) ile Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırımları AŞ içindeki anlaşma kapsamı içinde, yüklenici firma aracılığıyla  işler, 1 Ağustos saygınlığıyla devredildi. 

Devrin ardından şans oyunlarının işleyişine yönelik tüm çalışmaları izleme ve denetleme yetkisi MPİ’de olacak. 

Milli Piyango lisansı 2017’de 49 yıllığına TVF’ye devredilmişti. Bu modelle Milli Piyango lisansı Fon’da kalmaya devam edecek.

Yüklenici firmayla 10 yıllık anlaşma imzalanırken, süre sonunda kamuya en yüksek fayda sağlayacak biçimde model tekrar değerlendirilecek.

ÇILGIN SAYISAL LOTO NEDİR?

 Sayısal Loto, bir müşterek havuz oyunudur. Bu oyunda, her oyuncunun oynadığı oyun başına yaptığı ödeme karşılığında merkezi bilgisayar sistemine bir yahut daha fazla numara kombinasyonu kaydedilir. Kaydedilen kombinasyonlar, kazanan kombinasyonu tespit eden bir çekilişe katılır. Kazananlar, 3’üncü madde hükümlerine göre belirlenir.

ÇILGIN SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Çılgın sayısal loto oyununda bir kolonda 90 numara bulunmaktadır. 90 numaradan 6 tanesi işaretlenir. Tek kolon ücreti 3 TL’dir. Bir yahut birden fazla kolon oynanabilir.

SEN SEÇ

Sen seç, Online Çılgın Sayısal Loto’nun siz değerli okurlarımız için geliştirdiği bir alternatiftir. Kuponunu kendisi doldurmak istemeyenler için geliştirilen bu özellikle, kolon altındaki SEN SEÇ kutucuğu işaretlenir ve rastgele 6 numara ile şanslı kupon meydana gelir.

SİSTEM OYUNU NEDİR?

Sistem oyunu; çoklu oyun kombinasyonları geliştirir. Oyun, bir kuponda 6’dan fazla rakam seçilmesiyle meydana gelir. Oyuncular, altıdan fazla rakam seçerek seçilen sayılarla oluşturulabilecek tüm kombinasyonları ayrı kolonlar halinde otomatik olarak üretirler..

Çılgın Sayısal Loto; www.millipiyangonline.com üzerinden, Milli Piyango uygulamasından veya satış noktalarından oynanabilir. 

Çılgın Sayısal Loto haftada 3 gün: Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri çekilir. Her çekilişte küre içindeki 90 numara içinden 6 numara + 1 numara (Joker) çekilir. Joker sayısı; çekilen her bir rakam tekrar çekilişe dahil edilmeden çekilmektedir.

Oynadığın her kolon çekilişte çıkan numaralardan 6, 5+1 (Joker), 5, 4, 3 yahut 2 numara doğru tahmin edersen ikramiye kazanırsın. 6 bilen Çılgın Sayısal Loto büyük ikramiyesini kazanır! Aynı ikramiye kategorisinde birden fazla kazanan olması halinde ise ikramiye havuzu kazananlar içinde eşit bölüşülür. 

Çılgın sayısal loto sonuçları 27 Mart 2021 Cumartesi | Sonuç sorgulama ekranı 

SAYISAL LOTODA İKRAMİYELERİN DAĞITILMASI

3.1  İkramiyeler aşağıdaki altı kategoriye ayrılmıştır:

a) Birinci kategori olan “6 bilen”, kazanan kombinasyonun 6 rakamının tamamının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır;

b) İkinci kategori olan “5+1 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 rakamının doğru tahmin edildiği ve 6’ıncı rakamın “Joker” rakamına eşit olduğu kombinasyonlardır;

c) Üçüncü kategori olan “5 bilen”, kazanan kombinasyonun 5 rakamının doğru tahmin edildiği fakat 6’ıncı rakamın “Joker” rakamından farklı olduğu kombinasyonlardır;

d) Dördüncü kategori olan “4 bilen”, kazanan kombinasyonun 4 rakamının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır;

e) Beşinci kategori olan “3 bilen”, kazanan kombinasyonun 3 rakamının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır;

f)  Altıncı kategori olan “2 bilen”, kazanan kombinasyonun 2 rakamının doğru tahmin edildiği kombinasyonlardır.

3.2  Dağılım oranı, toplam cironun %55’ine eşittir.

İkramiye havuzu aşağıdaki yüzdelere bölünmüştür: 

a) İkramiye havuzunun %13’ü birinci kategori kazananlarına;

b) İkramiye havuzunun %13’ü, ikinci kategori kazananlarına; 

c) İkramiye havuzunun %8’i üçüncü kategori kazananlarına;

d) İkramiye havuzunun %8’i, dördüncü kategori kazananlarına;

e)  İkramiye havuzunun %20’si beşinci kategori kazananlarına;

f) İkramiye havuzunun %30’u ise altıncı kategori kazananlarına;

Kalan %8, Özel Çekiliş Fonuna tahsis edilir (Madde 4.1).

İkramiye Dağıtım Oranı, Türkiye Varlık Fonu’nunu bilgilendirerek, Sisal Şans aracılığıyla hedeflenen ikramiye oranının tutturulabilmesi maksadıyla düşürülebilir yahut maksimum %70’e kadar arttırılabilir.

İkramiye havuzunun kazanan kategorilere dağılımı uygun biçimde düzenlenir. 

3.3  Aynı ikramiye kategorisinde birden fazla kazanan olması halinde kategori ikramiye havuzu, kazananlar içinde eşit miktarda bölüşülür.

3.4  Her çekilişte, birinci bölümden kazananın çıkmaması halinde alakalı ikramiye havuzu, ilk bölümden kazananın çıktığı çekilişe kadar bir sonraki çekilişin aynı ikramiye kategorisiyle birleştirilir.

3.5  Her çekilişte, ikinci bölümden kazananın çıkmaması halinde alakalı ikramiye havuzu aşağıdaki biçimde bölüştürülür:

· Yüzde 50, sonraki çekilişte ilk kategori ikramiyesiyle birleştirilir;

· Yüzde 50, Büyük İkramiyeyi Yeniden Başlatma Yedek Fonunda toplanır (Madde 4.2).

3.6  Her çekilişte, ikinci kategorinin altındaki herhangi bir bölümden kazananın çıkmaması halinde alakalı ikramiye havuzu, hemen altındaki kategorinin ikramiye havuzuna eklenir. En düşük bölümden kazananın olmadığı durumlarda ise alakalı ikramiye havuzu, sonraki çekilişin ikramiye havuzunun tamamına eklenir.

3.7  Sisal Şans, istisnai durumlarda, TWF ile mutabık kalarak, Madde 3.8’de anlatıldığı üzere, bir yıl içinde birkaç kez; Madde 3.2’de gösterilen, normal şartlar altında ikramiye havuzu paylaşımından oluşacak ilk kategori ikramiye miktarından daha yüksek bir ikramiye miktarını destekleyebilir.

3.8  Bu istisnai durumlarda, ikinci kategori ikramiyesini kazanan olmaz ise, Madde 3.5’de bahsi geçen kural, aşağıda anlatıldığı biçimde uygulanır:

· Yüzde 50, Büyük İkramiyeyi Yeniden Başlatma Yedek Fonu’na aktarılır (Madde 4.2),

· Yüzde 50, Özel Çekiliş Fonu’na aktarılır (madde 4.1.).

3.9  Bu istisnai durumlarda, birinci bölümde açıklamalan özel ikramiye miktarı, normal şartlarda Madde 3.2-a’da gösterilen birinci kategori ikramiye miktarına erişmeden kazanılırsa; iki miktar içindeki fark, Özel Çekiliş Fonu’ndan karşılanır (Madde 4.1 ve Madde 3.8). Özel Çekiliş Fonu’nun, Sisal Şans’ın bu istisnai durum için koyduğu miktarı tamamıyla karşılayamaması durumunda, Şisal Sans farkı karşılar ve Özel Çekiliş Fonu yeterince biriktiğinde karşıladığı miktarı bu fondan alır.

Sisal Şans, istisnai çekilişte kazanılan özel ikramiye miktarı için ödediği avans miktarının tamamını geri aldığı an, Madde 3.5’te gösterilen ikramiye sevkiyat oranlarına geri dönülür.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu